Specjaliści radzą

Blog biura rachunkowego Stencel

Powrót

leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy

Zatrudniasz pracowników ale chwilowo nie masz zleceń? Nie chcesz zwalniać swoich ludzi ale jednocześnie nie stać Cię na ich utrzymanie? A może masz za mało ludzi do pracy która jest sezonowa? Na pomoc przychodzi "leasing pracowniczy", czyli porozumienie między firmami na wynajem pracowników.

 

W porozumieniu tym ustala się okres na jaki pracownik zostaje wypożyczony oraz rodzaj pracy jaki ma wykonywać.

 

Z Twojej inicjatywy i za zgodą pracownika wyrażoną pisemnie może dojść do udzielenia urlopu bezpłatnego na czas wykonywania pracy u innego przedsiębiorcy. W tym czasie pracownik w swojej macierzystej firmie zachowuje uprawnienia pracownicze. Stosunek pracy ulega zawieszeniu.

 

Obowiązki zgłoszenia do ZUS, wypłaty wynagrodzenia i naliczenia składek ZUS oraz podatku spoczywają na pracodawcy u którego pracownik będzie świadczył pracę. Nowy pracodawca musi również zawrzeć umowę z pracownikiem oraz po zakończeniu stosunku pracy wystawić świadectwo pracy.


Dzięki temu, nie trzeba zwalniać pracowników na czas braku zapewnienia im pracy. Pracownik cały czas zarabia, nie ma przerwy w zatrudnieniu a po zakończeniu wykonywania zadań wraca do Ciebie.
Po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu.

leasing pracowniczy

Inne w tej kategorii

PRACA PRZED KOMPUTEREM

17 listopada 2023

PRACA PRZED KOMPUTEREM

Jeżeli zatrudniasz pracowników, którzy pracują przed komputerem – te informacje są dla Ciebie!   Od 17.11.2023...